Süt Dişi Kanal Tedavisi

Merak Edilenler

Süt Dişi Tedavisi Nedir?
Pulpa adı verilen dişin içindeki yumuşak dokunun etkilendiği durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Süt dişleri, kalıcı dişlerden farklı olarak daha ince mine tabakasına sahip olduğundan, çürüme veya hasar durumunda dişin içindeki sinirler ve kan damarları (pulpa) daha hızlı etkilenir ve tedavi gerektirebilir.
 
Süt dişi kanal tedavisi, dişin içindeki etkilenen pulpa dokusunun çıkarılması ve dişin sterilize edilmesi işlemidir. Bu işlem, öncelikle lokal anestezi uygulanarak yapılan dişin açılması ile başlar. Ardından, dişin içindeki pulpa dokusu özel bir alet yardımıyla çıkarılır ve dişin içi sterilize edilir.
 
Daha sonra, sterilize edilen boşluk bir dolgu maddesi ile doldurulur. Bu işlem, dişin enfekte bölgesini temizleyerek ağrıyı hafifletir ve çürük veya hasarlı dişin kaybedilmesini önler.
 
Süt dişi kanal tedavisi, genellikle bir veya iki seansta tamamlanabilir. Ancak, dişin durumuna ve tedavi gereksinimine bağlı olarak daha fazla seansta tamamlanması gerekebilir. Süt dişi kanal tedavisi genellikle ağrısız bir işlemdir ve genellikle çocukların dişlerini korumak için uygulanır.

Bizimle İletişime Geçin